Tallrikar Kina 1700-tal

Tallrikar Kina 1700-tal
Tallrikar Kina 1700-tal
Tallrikar Kina 1700-tal
Tallrikar Kina 1700-tal
Tallrikar Kina 1700-tal
Tallrikar Kina 1700-tal

Såld för:

950 SEK

Utropspris

1 200 SEK

TALLRIKAR, 2+1+1, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor i emaljfärger, järnoxid samt guld, diameter ca 23 cm

Nagg, sprickor, en tallrik med lagningar

659878

2019-07-10