Tallrikar kina 1700-/1800-tal

Tallrikar kina 1700-/1800-tal
Tallrikar kina 1700-/1800-tal
Tallrikar kina 1700-/1800-tal
Tallrikar kina 1700-/1800-tal
Tallrikar kina 1700-/1800-tal
Tallrikar kina 1700-/1800-tal
Tallrikar kina 1700-/1800-tal
Tallrikar kina 1700-/1800-tal

Såld för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TALLRIKAR, 3 st, porslin, Kina, Jiaqing (1796-1820), dekor av flodlandskap i underglasyrblått, diameter ca 24,5 cm

Nagg, en med spricka

659881

2019-07-10