Anders Gustaf Andersson gouache guldmedaljong

Såld för:

6 400 SEK

Utropspris

6 000 SEK

ANDERS GUSTAF ANDERSON (1780-1833): miniatyr, kvinnoporträtt, gouache på elfenben, signerad och daterad G Andersson 1822, monterad i samtida medaljong i 18 k, 25 g (med foder utan bild och glas), bildmått 60x50 cm

Glas med skada, ytskador

659885

2019-07-06