Anders Gustaf Andersson gouache guldmedaljong
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ANDERS GUSTAF ANDERSON (1780-1833): miniatyr, kvinnoporträtt, gouache på elfenben, signerad och daterad G Andersson 1822, monterad i samtida medaljong i 18 k, 25 g (med foder utan bild och glas), bildmått 60x50 cm
Glas med skada, ytskador
659885
2019-07-06