Skål med lock Kina 1800-tal
Klubbat för:
29 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SKÅL MED LOCK, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i emaljfärger av persikoträd, blommor och lingzhisvampar, diameter ca 28 cm
PROVENIENS: Tore Wretman
Slitage, bränningsdefekter, skålen med nagg
659904
2019-09-29