Fat Kina 1800-tal

Fat Kina 1800-tal
Fat Kina 1800-tal
Fat Kina 1800-tal
Fat Kina 1800-tal

Klubbat för:

62 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

FAT, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i emaljfärger av persikoträd med frukter och blommor, diameter ca 47 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Slitage, bränningsdefekter

659915

2019-09-29