Bojan famille rose 1700-tal

Bojan famille rose 1700-tal
Bojan famille rose 1700-tal
Bojan famille rose 1700-tal
Bojan famille rose 1700-tal
Bojan famille rose 1700-tal
Bojan famille rose 1700-tal
Bojan famille rose 1700-tal
Bojan famille rose 1700-tal
Bojan famille rose 1700-tal
Bojan famille rose 1700-tal

Såld för:

9 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BOJAN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i famille rose av trädgårdsscen med blommor, klippformation och lingzhi-svamp, höjd ca 21 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Slitage, bränningsdefekter, locket med lagning

659920

2019-09-29