Bojan famille rose 1700-tal
Klubbat för:
9 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BOJAN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i famille rose av trädgårdsscen med blommor, klippformation och lingzhi-svamp, höjd ca 21 cm
PROVENIENS: Tore Wretman
Slitage, bränningsdefekter, locket med lagning
659920
2019-09-29