Fat Kina 1700-tal

Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), odekorerat med profilerad kant, diameter ca 37,5 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Slitage

659930

2019-09-29