Bordsarmatur / samovar

Bordsarmatur / samovar
Bordsarmatur / samovar
Bordsarmatur / samovar
Bordsarmatur / samovar
Bordsarmatur / samovar
Bordsarmatur / samovar
Bordsarmatur / samovar
Bordsarmatur / samovar

Såld för:

Osåld

Utropspris

1 500 SEK

BORDSARMATUR, koppar och mässing, 1800-talets slut, empirestil, med uppsvängda hänklar, avtagbart lock, på tassar, ursprungligen samovar, höjd exkl. lampmontage ca 50 cm

Ursprungligen samovar, slitage, smärre stötskador

659959

2019-07-06