Bordsarmatur / samovar
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
1 500 SEK
BORDSARMATUR, koppar och mässing, 1800-talets slut, empirestil, med uppsvängda hänklar, avtagbart lock, på tassar, ursprungligen samovar, höjd exkl. lampmontage ca 50 cm
Ursprungligen samovar, slitage, smärre stötskador
659959
2019-07-06