Tumlare och punschkopp silver

Tumlare och punschkopp silver
Tumlare och punschkopp silver
Tumlare och punschkopp silver
Tumlare och punschkopp silver
Tumlare och punschkopp silver
Tumlare och punschkopp silver
Tumlare och punschkopp silver
Tumlare och punschkopp silver
Tumlare och punschkopp silver
Tumlare och punschkopp silver

Såld för:

1 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TUMLARE, silver, Erik Regnman (verksam Söderhamn 1820-1836), PUNSCHKOPP, silver, Anders Ulfsberg (verksam Nyköping 1762-1805), höjd 3-4,5 cm

Spår av invändiga förgyllningar, bucklor

660131

2019-07-07