Punschkopp silver

Punschkopp silver
Punschkopp silver
Punschkopp silver
Punschkopp silver
Punschkopp silver
Punschkopp silver
Punschkopp silver
Punschkopp silver
Punschkopp silver
Punschkopp silver

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 000 SEK

PEHR BLOMMERT (verksam 1810-1821(1833)), punschkopp, silver, graverad bladdekor, invändigt förgylld, stämplad Gävle 1829, höjd 5,5 cm

Mindre bucklor och slitage

660132

2019-07-07