Canape- tårtspade strösockersked bålslev silver

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 000 SEK

CANAPESPADE, S&M Benzen Köpenhamn 1913, STRÖSOCKERSKED, Johan Daniel Blomsterwall Göteborg 1839, BÅLSLEV, sk. punch ladle, med svarvat träskaft, stämplad Köpenhamn 1828, probör Jacob Graah Fabritius, SOCKERTÅNG, TÅRTSPADE, silver, längd 18-44 cm

Slitage och monogram, benknopp saknas

660157

2019-07-07