Golvlampa med avlastningsbord
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets andra hälft, fot i lackerad metall, stomme i mässing och teak, 2 riktbara ljuspunkter, vardera med textilskärmar, med avlastningsskiva fanerad i teak, otydligt stämplad undertill "Metallprodukter", möjligen Metallprodukter Markaryd AB, höjd ca 145 cm
Bruksslitage, fotringen med skada, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
660184
2019-07-07