Dubbelt jaktgevär
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
DUBBELT JAKTGEVÄR, märkt Liège (Belgisk tillverkning), 1850-tal, troligen kaliber 20, varbygel med gravyr samt utskuren kolv med nitar, båda låsen signerade, hakar i båda lägen, längd ca 122 cm
PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne
bruksslitage
660197
2019-07-07