Dubbelt jaktgevär

Dubbelt jaktgevär
Dubbelt jaktgevär
Dubbelt jaktgevär
Dubbelt jaktgevär
Dubbelt jaktgevär
Dubbelt jaktgevär
Dubbelt jaktgevär
Dubbelt jaktgevär
Dubbelt jaktgevär
Dubbelt jaktgevär
Dubbelt jaktgevär
Dubbelt jaktgevär
Dubbelt jaktgevär
Dubbelt jaktgevär

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

DUBBELT JAKTGEVÄR, märkt Liège (Belgisk tillverkning), 1850-tal, troligen kaliber 20, varbygel med gravyr samt utskuren kolv med nitar, båda låsen signerade, hakar i båda lägen, längd ca 122 cm

PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne

bruksslitage

660197

2019-07-07