Royal Copenhagen såsskålar "Musselmalet"

Royal Copenhagen såsskålar
Royal Copenhagen såsskålar
Royal Copenhagen såsskålar
Royal Copenhagen såsskålar
Royal Copenhagen såsskålar
Royal Copenhagen såsskålar
Royal Copenhagen såsskålar
Royal Copenhagen såsskålar

Såld för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KUNGLIG DANSK, "Musselmalet", såsskålar på fat, 1 par, porslin, modell 586, höjd ca 12 cm

PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne

andra sortering, nagg

660203

2019-07-07