Kista
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KISTA, 1700/1800-tal, alm med inläggningar i svärtade träslag, beslag av gulmetall, baksida utan fanér/ej fristående, höjd 78 cm, 122x62 cm
PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne
slitage, torrsprickor, fanérskador, renoverad/kompletterad
660204
2019-07-08