Kista

Kista
Kista
Kista
Kista
Kista
Kista
Kista
Kista
Kista
Kista

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KISTA, 1700/1800-tal, alm med inläggningar i svärtade träslag, beslag av gulmetall, baksida utan fanér/ej fristående, höjd 78 cm, 122x62 cm

PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne

slitage, torrsprickor, fanérskador, renoverad/kompletterad

660204

2019-07-08