Salongsgrupp

Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp

Såld för:

Osåld

Utropspris

2 000 SEK

SALONGSGRUPP, gustaviansk stil, badkarssoffa, karmstolar, 1 par, brickmärkt Eric Ternström Stockholm, 1900-talets första hälft, soffans höjd 87 cm, längd 148 cm

PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne

slitage, soffans fjädring samt sadelgjord defekt, ett ben på karmstol med spricka, ett ben på karmstol med skador, lagningar/limning

660207

2019-07-07