Meissen urnor
Klubbat för:
14 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
MEISSEN, urnor, 3 st., porslin, Tyskland, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, med hänklar, potpurri, dekor i form av putti samt lantligt rokokopar, polykromt bemålade, höjd ca 28 cm
Nagg, ursprungligen med lock
660214
2019-07-09