Meissen urnor

Meissen urnor
Meissen urnor
Meissen urnor
Meissen urnor
Meissen urnor
Meissen urnor
Meissen urnor
Meissen urnor
Meissen urnor
Meissen urnor
Meissen urnor
Meissen urnor
Meissen urnor
Meissen urnor
Meissen urnor
Meissen urnor
Meissen urnor
Meissen urnor
Meissen urnor
Meissen urnor

Såld för:

14 500 SEK

Utropspris

10 000 SEK

MEISSEN, urnor, 3 st., porslin, Tyskland, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, med hänklar, potpurri, dekor i form av putti samt lantligt rokokopar, polykromt bemålade, höjd ca 28 cm

Nagg, ursprungligen med lock

660214

2019-07-09