Meissen Europa och tjuren figurin

Såld för:

6 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

MEISSEN, "Europa och tjuren", figurin, porslin, Tyskland, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, polykromt bemålad, detaljer i guld, höjd ca 22, längd 21 cm

Nagg

660230

2019-07-09