Ljuskrona i mässing och glas

Ljuskrona i mässing och glas
Ljuskrona i mässing och glas
Ljuskrona i mässing och glas
Ljuskrona i mässing och glas
Ljuskrona i mässing och glas
Ljuskrona i mässing och glas
Ljuskrona i mässing och glas
Ljuskrona i mässing och glas

Såld för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

LJUSKRONA, 1900-talets senare hälft, stomme i mässing och glas, 5 ljusarmar samt ljuskälla i mitten, behängd med olikformade prismor, höjd ca 90 cm, diameter ca 50 cm

Smärre slitage, damm, smuts, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen, lampskärmar medföljer, enstaka prismor kan saknas

660269

2019-07-07