Fat samt skål Japan 1800-tal

Fat samt skål Japan 1800-tal
Fat samt skål Japan 1800-tal
Fat samt skål Japan 1800-tal
Fat samt skål Japan 1800-tal
Fat samt skål Japan 1800-tal
Fat samt skål Japan 1800-tal

Såld för:

350 SEK

Utropspris

1 000 SEK

FAT SAMT SKÅL, porslin, Japan, 1800-tal, Imari, dekor i emaljfärger, järnoxid, underglasyrblått samt guld, skål höjd ca 9,5 cm, diam ca 24 cm, fat med märkning Fukagawa, diam ca 25 cm

Bruksslitage

660341

2019-07-20