Golvvas Kina 1800-tal

Golvvas Kina 1800-tal
Golvvas Kina 1800-tal
Golvvas Kina 1800-tal
Golvvas Kina 1800-tal
Golvvas Kina 1800-tal
Golvvas Kina 1800-tal
Golvvas Kina 1800-tal
Golvvas Kina 1800-tal
Golvvas Kina 1800-tal
Golvvas Kina 1800-tal
Golvvas Kina 1800-tal
Golvvas Kina 1800-tal
Golvvas Kina 1800-tal
Golvvas Kina 1800-tal

Såld för:

19 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

GOLVVAS, porslin, Kina, 1800-talets slut, balusterformad, med hänklar, dekor av drakar och fenixfåglar bland blommor i emaljfärger, järnoxid samt sepia, höjd ca 62 cm

Nagg, botten med glasyrspricka

660371

2019-07-14