Matsalsgrupp gustaviansk stil
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATSALSGRUPP, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, vitbemålade med skuren dekor i form fleuroner bestående av: 2 vitrinhörnskåp, matbord med skiva fanérad i teak, samt 8 stolar, sitthöjd ca 47 cm, 2 iläggskivor á 54 cm, bordshöjd ca 72, diameter ca 108 cm, vitrinskåpshöjd ca 178x87x55 cm
En iläggskiva med en fläcka, bruksslitage, märken, repor, ställvis förlust av färg
660383
2019-07-09