Matsalsgrupp gustaviansk stil

Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

4 000 SEK

MATSALSGRUPP, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, vitbemålade med skuren dekor i form fleuroner bestående av: 2 vitrinhörnskåp, matbord med skiva fanérad i teak, samt 8 stolar, sitthöjd ca 47 cm, 2 iläggskivor á 54 cm, bordshöjd ca 72, diameter ca 108 cm, vitrinskåpshöjd ca 178x87x55 cm

En iläggskiva med en fläcka, bruksslitage, märken, repor, ställvis förlust av färg

660383

2019-07-09