Michael Thonet karmstol
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 200 SEK
MICHAEL THONET, karmstol, 1900-talets början, böjträ, mörkbetsad, fanérad sits, märkt undertill, sitthöjd ca 47 cm
Slitage, märken, repor, ställvis förlust av betsning, renoverad (nya pluggar samt skruvar), kompletterad (förstarkning undertill)
660420
2019-07-10