Michael Thonet karmstol

Michael Thonet karmstol
Michael Thonet karmstol
Michael Thonet karmstol
Michael Thonet karmstol
Michael Thonet karmstol
Michael Thonet karmstol
Michael Thonet karmstol
Michael Thonet karmstol

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 200 SEK

MICHAEL THONET, karmstol, 1900-talets början, böjträ, mörkbetsad, fanérad sits, märkt undertill, sitthöjd ca 47 cm

Slitage, märken, repor, ställvis förlust av betsning, renoverad (nya pluggar samt skruvar), kompletterad (förstarkning undertill)

660420

2019-07-10