Ragnar Östberg jugned skåp

Ragnar Östberg jugned skåp
Ragnar Östberg jugned skåp
Ragnar Östberg jugned skåp
Ragnar Östberg jugned skåp
Ragnar Östberg jugned skåp
Ragnar Östberg jugned skåp
Ragnar Östberg jugned skåp
Ragnar Östberg jugned skåp

Såld för:

1 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

RAGNAR ÖSTBERG, skåp, jugned, 1900-talets början, fanérat i lövträ med imitationsmåleri, invändigt med hyllplan, beslag i mässing, höjd 163, 110x54 cm

PROVENIENS: Specialritat till Scharinska villan i Umeå till släkten Unander-Scharin

Bruksslitage saknar nyckel

660457

2019-07-14