Royal Copenhagen "Musselmalet"

Royal Copenhagen
Royal Copenhagen

Såld för:

3 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KUNGLIG DANSK, "Musselmalet", bärtallrikar, 12 st., porslin, modell 569, diameter ca 14 cm

Proveniens: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne

andra sortering, nagg

660458

2019-07-14