Fat Kina 1700-tal Kompaniporslin

Såld för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av trädgårdsterrass med tårpil samt pion i underglasyrblått, brättet med lotus och pion, längd ca 34 cm

Smärre slitage

660463

2019-07-14