Fat Kina 1700-tal Kompaniporslin
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av trädgårdsterrass med tårpil samt pion i underglasyrblått, brättet med lotus och pion, längd ca 34 cm
Smärre slitage
660463
2019-07-14