Ljusstakar silver

Ljusstakar silver
Ljusstakar silver
Ljusstakar silver
Ljusstakar silver
Ljusstakar silver
Ljusstakar silver
Ljusstakar silver
Ljusstakar silver
Ljusstakar silver
Ljusstakar silver

Såld för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

LJUSSTAKAR i silver,1 par, rokokostil, 1869, svensk kontrollstämpel, med fyllning i botten, gåvogravyr på sockeln, höjd ca 18 cm

Proveniens: Bärby gård, Giresta sn, Uppland

Bruks och åldersrelaterat slitage

660599

2019-07-10