Ljusstakar silver
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSSTAKAR i silver,1 par, rokokostil, 1869, svensk kontrollstämpel, med fyllning i botten, gåvogravyr på sockeln, höjd ca 18 cm
Proveniens: Bärby gård, Giresta sn, Uppland
Bruks och åldersrelaterat slitage
660599
2019-07-10