Kolonnljusstakar
Klubbat för:
8 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
KOLONNLJUSSTAKAR, 1 par, sengustavianska, mahogny med gördel och ljuspipa i brons, socklar i carraramarmor, höjd ca 34 cm
Proveniens: Bärby gård, Giresta sn, Uppland
Bruks och åldersrelaterat slitage, saknar manschetter
660600
2019-07-10