Gunnel Wåhlstrand bok+gravyr
Klubbat för:
9 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
GUNNEL WÅHLSTRAND (född 1974): "Sandstranden (The Beach)", 2017, tvåfärgs fotogravyr med polymerplåt efter original målat i tusch, signerad och numrerad 40/55, bladmått ca 36x26 cm
Specialutgåva med grafiskt blad utgiven i samband med utställningen Gunnel Wåhlstrand på Magasin III Museum & Foundation for Contemporary Art och Museum Boijmans Van Beuningen. Boken Gunnel Wåhlstrand är signerad av konstnären och Lars Norén (text)
660699
2019-09-01