Bestick silver

Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver

Klubbat för:

8 000 SEK

Schätzwert

7 000 SEK

Beschreibung

BESTICK, 60 dlr, silver, 1800/1900-tal, svenska kontrollstämplar, bestående av: 11 bordsgafflar, 12 matknivar, 10 efterrrättsskedar, 10 bordsskedar, 6 kaffeskedar, 7 serveringsgafflar, 7 serveringsskedar, längd 12-22 cm, vikt exkl. knivar ca 2334 g

Zustandsbeschreibung

Bruks och åldersrelaterat slitage

661007

2019-07-10