Vikskärm
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VIKSKÄRM, tredelad, bemålat trä, 1910-tal, höjd 180, vardera del ca 60 cm
Proveniens: Ljungs slott i Östergötland, senare flyttad till Steninge Slott i Uppland
Bruksslitage, 1 del saknar skärm, flagnad färg, lösa gångjärn
661017
2019-07-09