Vikskärm

Vikskärm
Vikskärm
Vikskärm
Vikskärm
Vikskärm
Vikskärm
Vikskärm
Vikskärm

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VIKSKÄRM, tredelad, bemålat trä, 1910-tal, höjd 180, vardera del ca 60 cm

Proveniens: Ljungs slott i Östergötland, senare flyttad till Steninge Slott i Uppland

Bruksslitage, 1 del saknar skärm, flagnad färg, lösa gångjärn

661017

2019-07-09