Schackbord

Schackbord
Schackbord
Schackbord
Schackbord
Schackbord
Schackbord
Schackbord
Schackbord

Klubbat för:

1 500 SEK

2 000 SEK

SCHACKBORD, 1900-talets första hälft, övre delen som låda med shackpjäser i svarvat trä, shackbrädet täckt med glasskiva, mahogny

Nyckelbrickan samt inatsen lösa, bruks och åldersrelaterat slitage

661031

2019-07-10