Rysk brosch från 1900-talets början
Valmis
2019-08-12
661119
| Korkein tarjous | 380 EUR |
| Arviointi | 300 EUR |
BROSCH, 56 guld, Ryssland 1908-17, rosenslipad diamant ca 0,2 ct, ljusröda topaser ca 0,5 ct, gröna granater totalt ca 0,77 ct, längd 4,6 cm, vikt 2 g
Smärre bucklor och skador i fattningen.