Salt- och pepparströare ssamt portmonnä

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SALT,- och PEPPARSTRÖARE samt PORTMONNÄ, salt,- och pepparströare, Asel Holmsen (verksam från 1932), Sandefjord, Norge, förgyllt silver med vit och blå emailj dekor, portmonnä, 1900-talets början, nysilver, ej stämplad, salt,-och pepparströarenshöjd ca 3.5 cm, totalvikt av silver ca 37.7 g

Ställvis förlust av silver plätering, slitage, bucklor

661142

2019-07-17