Royal Copenhagen Blå Blomst
Klubbat för:
5 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KUNGLIG DANSK, "Blå Blomst", kaffe- och teservis, 42 dlr., porslin, Danmark, 1900-talets andra hälft, bestående av: 7 kaffekoppar med fat (1870), 10 tekoppar med fat (1550), 11 assietter (1625), 12 dessertassietter (1645) samt gräddkanna (1538), diameter ca 8-19 cm
Nagg förekommer (några större)
661151
2019-07-12