Gräddkanna silver Gustaf Möllenborg

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GRÄDDKANNA, silver, Gustaf Möllenborg (1823-1850), Stockholm 1834, empire, uppsvängd hänkel med dekor av palmett, godronnerat liv, invändigt förgylld, höjd ca 14 cm, vikt ca 185 g

Smärre slitage

661188

2019-07-12