Gräddkanna silver Gustaf Möllenborg
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GRÄDDKANNA, silver, Gustaf Möllenborg (1823-1850), Stockholm 1834, empire, uppsvängd hänkel med dekor av palmett, godronnerat liv, invändigt förgylld, höjd ca 14 cm, vikt ca 185 g
Smärre slitage
661188
2019-07-12