Gräddkanna silver Gustaf Möllenborg
Vollendet
2019-07-12
661188
| Höchstes Gebot | 1 000 SEK |
| Schätzwert | 1 500 SEK |
GRÄDDKANNA, silver, Gustaf Möllenborg (1823-1850), Stockholm 1834, empire, uppsvängd hänkel med dekor av palmett, godronnerat liv, invändigt förgylld, höjd ca 14 cm, vikt ca 185 g
Smärre slitage