Silver 6 delar

Silver 6 delar
Silver 6 delar
Silver 6 delar
Silver 6 delar
Silver 6 delar
Silver 6 delar
Silver 6 delar
Silver 6 delar
Silver 6 delar
Silver 6 delar

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SILVER, 6 delar: Strösockersked, stämplad JN Skara B5 (Jonas Nylander Skara 1856), strösockersked, silver stämplad JES O5 (Jacob Engelbert Lundberg 1868, verksam Sundsvall 1850-75), strösockersked, silver, ostämplad, 1800-tal, tesil, silver, invändigt förgylld, stämplad JAL 1883 (Julius August Lohfert, St Petersburg), sked Stephan Halling Örebro 1798, sked Köpenhamn 1800-tal, vikt ca 289 g

661288

2019-08-04