Smörask porfyr Karl Johan

Smörask porfyr Karl Johan
Smörask porfyr Karl Johan
Smörask porfyr Karl Johan
Smörask porfyr Karl Johan
Smörask porfyr Karl Johan
Smörask porfyr Karl Johan
Smörask porfyr Karl Johan
Smörask porfyr Karl Johan
Smörask porfyr Karl Johan
Smörask porfyr Karl Johan
Smörask porfyr Karl Johan
Smörask porfyr Karl Johan

Klubbat för:

13 500 SEK

Utropspris

10 000 SEK

SMÖRASK, porfyr, 1800-talets första hälft, Karl Johan, fasetterad, locket med vriden fasettering, lockknopp i form av pinjekotte, diameter ca 12, höjd 10 cm

Nagg (större), lockknoppen lös

661350

2019-07-12