Smörask porfyr Karl Johan
Klubbat för:
13 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SMÖRASK, porfyr, 1800-talets första hälft, Karl Johan, fasetterad, locket med vriden fasettering, lockknopp i form av pinjekotte, diameter ca 12, höjd 10 cm
Nagg (större), lockknoppen lös
661350
2019-07-12