Ljusstakar marmor 1800-tal

Ljusstakar marmor 1800-tal
Ljusstakar marmor 1800-tal
Ljusstakar marmor 1800-tal
Ljusstakar marmor 1800-tal
Ljusstakar marmor 1800-tal
Ljusstakar marmor 1800-tal
Ljusstakar marmor 1800-tal
Ljusstakar marmor 1800-tal
Ljusstakar marmor 1800-tal
Ljusstakar marmor 1800-tal

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, mässing och marmor, 1800-talets första hälft, sengustavianska/empire, urnformade ljuspipor med dekor av stiliserad blad- och blomsterbård, behängda med kedjor och tofsar, höjd ca 17 cm

Slitage, marmorn med spricka, stötskada

661357

2019-07-12