Salongsgrupp i nyrokoko, 3 dlr
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SALONGSGRUPP, 3 dlr, nyrokoko, 1800-talets slut, bestående av 1 soffa samt 2 fåtöljer, stommar i massiv mörkbetsad mahogny, rikligt skuren dekor med rocaille och akantus, klädsel i skinn med djuphäftade ryggar och pärlspikad dekor, löstagbara sittplymåer, sitthöjd ca 45, soffans bredd 200, stolarnas bredd ca 85 cm
Smärre slitage
661400
2019-07-11