Salongsgrupp i nyrokoko, 3 dlr

Klubbat för:

5 000 SEK

8 000 SEK

SALONGSGRUPP, 3 dlr, nyrokoko, 1800-talets slut, bestående av 1 soffa samt 2 fåtöljer, stommar i massiv mörkbetsad mahogny, rikligt skuren dekor med rocaille och akantus, klädsel i skinn med djuphäftade ryggar och pärlspikad dekor, löstagbara sittplymåer, sitthöjd ca 45, soffans bredd 200, stolarnas bredd ca 85 cm

Smärre slitage

661400

2019-07-11