Arthur Percy servis Blå vinranka

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ARTHUR PERCY, "Blå Vinranka", servis, Gefle, 46 delar, bestående av: 11 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 8 förrättstallrikar, 12 assietter, 6 uppläggningsfat, 2 skålar, 3 mindre fat, tillbringare, tekanna, gräddkanna, sockerskål med lock, 8 tekoppar med fat

Nagg, tekanna saknar lock, krackelerad glasyr, 5 tefat samt 3 kaffefat medföljer

661504

2019-07-14