Tallrikar Kina 1700-tal Famille rose

Klubbat för:

7 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

TALLRIKAR, 8 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonalt brätte, famille rose, dekor trädgård med tranor och pion i emaljfärger, järnoxid samt guld, diameter 22 cm

Nagg

661532

2019-07-12