Matsalsgrupp Italien
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATSALSGRUPP, 1900-talets andra hälft, Italien, bestående av: matbord med oval glasskiva på 2, tredelad fot i travertin marmor, 8 stolar i svartlackerad trä, ryggar med genombruten dekor, sitser klädda i ljus tyg, etikettmärkta ´´Made in Italy´´, sitthöjd ca 45 cm, bordetshöjd ca 70, 219x1200 cm
Bruksslitage, några mindre repor
661545
2019-07-12