Alois Telarik oljemålning
Closed
2019-07-12
661551
| Sold for | 2 000 SEK |
| Estimate | 2 000 SEK |
ALOIS TELARIK (Österrike, 1884-1961): Motiv föreställande en ung kvinna som sitter vid ett bord och skriver ett brev, signerad A Telarik, olja på duk, ca 42x53.5 cm
Skavmärken längs ramkant, ett stötmärke vid kanten, färgbortfall, ej i ramen, ramen medföljer