Alois Telarik oljemålning
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALOIS TELARIK (Österrike, 1884-1961): Motiv föreställande en ung kvinna som sitter vid ett bord och skriver ett brev, signerad A Telarik, olja på duk, ca 42x53.5 cm
Skavmärken längs ramkant, ett stötmärke vid kanten, färgbortfall, ej i ramen, ramen medföljer
661551
2019-07-12